Bizi Takip Edin
instagram
google
youtube
twitter
facebook
Ali Demirbaş

                                                                               ALİ DEMİRBAŞ

                                                                                                                                                                     01.02.2010

             1962 Erzincan Kemah doğumluyum 1967 yılında İstanbul Ortaköy’e yerleştim 3 yıl kadar orada kaldım daha sonra 1970 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa ya yerleştim. İlkokulu burada bitirdim ve ortaokula maddi sıkıntılarım nedeniyle bir yıl gecikmeli olarak Vefa Poyraz lisesinde başladım. 1977 de vefa poyraz lisesinde siyasi eylemcilerin yapmış olduğu olaylarından sonra ailemin hayatıma zarar gelebilir korkusu yüzünden okul hayatım maalesef bitmek zorunda kaldı. Fakat içimdeki okul hevesi hiç bitmedi hep okuma arzusu içimde yandı tutuştu 1982 de askere gittim acemi birliğini Bilecik çavuş talimgâhında yaptım hudut karakol komutanı olarak özel eğitimle yetiştirildim. Fakat sportif becerilerim ve pentatlon engellerdeki becerilerim komutanlarımın dikkatini çekince alaydaki özel komando birliğine seçildim ve dağıtımdan sonra usta birliğim olan İzmir Foça ya dağıtım oldum. Askerliğimi bitirdikten sonra tekrar G.O.Paşa ya döndüm mesleğim olan tekstile devam ettim. Bu arada 1977 de başladığım karate antrenmanlarına yeniden başladım. 1984 de evlendim, evlilikten sonra tekstil atölyesi açtım bu aşamadan sonra işlerimin yoğunluğundan dolayı spora fazla zaman ayıramadım. Ama yinede elimden geldiğince sporumu devam ettirdim. Körfez krizi sonucu tekstili bırakarak ağırlığımı tamamen spora verdim. 1986 da Karadeniz mahallesinde Demirbaş Spor Merkezi adı altında ilk salonumu açtım. 1996 yılında aynı salonum olan Gaziosmanpaşa Demirbaş Spor Kulübüme tescil alarak tescilli amatör kulüp olarak ilçeme hizmet vermeye başladım. 1992 yılında açılan sınavları kazanarak yardımcı hizmet kadrosu ile Gaziosmanpaşa Belediyesinde Haziran 1992 de memur olarak de işe başladım. Belediyeye işbaşı yaptıktan sonra dışarıdan bitirme sınavlarına katılarak liseyi bitirdim ve belediyede yardımcı hizmet kadrosundan genel hizmet kadrosuna geçiş yaptım.

              İçimde hep üniversite tutkusu vardı en sonunda 2008 öss sınavına girip 256 puan alarak hayatımın en anlamlı mutluluğunu yaşadım. Bu mutluluğumu pekiştirmek için Trakya üniversitesi spor akademisine kayıt yaptırdım. Özel yetenek sınavında taban puanı 1dk 5 salise/tavan puanı ise 1 dk 5 saniye idi 18-19 yaşındaki delikanlılarla kondisyona dayalı bir yarışa girmek benim için oldukça zordu ama şükürler olsun ki 00.55.80 gibi taban puanın altında bir zamanlama ile seçmeleri 2.likle bitirerek akademiye girmeye hak kazandım. Bulunduğum kurumun ve okulumun desteği ile eğitimime devam etmekteyim. Allahın izni ile ömrüm yeterse bu üniversiteyi bitireceğim kararlıyım. Spor camiasında 47 yaşından sonra yetenek sınavı ile akademi okuyan tek insan olduğumu biliyorum benim durumum camiadaki birçok antrenör arkadaşıma da örnek oldu.

             Millilik kontenjanı olmadan Türkiye genelinde 47 yaşından sonra yasal olarak yetenek sınavını 18-19 yaşındaki sporcularla yarışarak kazanan tek kişi olmanın gururunu yaşamaktayım.

             Karate de 33 yılını vermiş bir sporcuyum. Uluslar arası hakem ve teknik direktör belgesi sahibiyim. Ayrıca kikck boks, wushu (kung fu), body (vücut geliştirme) branşlarından ise federasyondan resmi antrenör belgesi sahibi olmanın yanı sıra aikido, full contact, ve yakın savunma teknikleri konusunda da uzun yıllar çalışmalara katılmış bir sporcuyum.

 

ŞU ANDAKİ KARİYERLERİ

 • FERDİ AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU GENEL SEKRETERİ.
 • KARATE-DO ANTRENÖRLERİ DERNEĞİ AS BAŞKANI.
 • KİCK BOKS HAKEM ANTRENÖR VE GÖZLEMCİLERİ DERNEĞİ GENEL SEKRETERİ.
 • KARATE FEDERASYONUNDA DEFALARCA KERE MİLLİ TAKIMANTRENÖRLÜĞÜ VE EĞİTİM KOMİTESİ GÖREVLİSİ OLARAK TÜRKİYE GENELİNDE BİR ÇOK EĞİTİM SEMİNERLERİ ÇALIŞMALARINDA BULUNDUM.
 • T.C. KARATE MİLLİ TAKIMA KAZANDIRILMIŞ 20 NİN ÜZERİNDE SPORCU (DÜNYA AVRUPA DERECELERİ )
 • T.C. KARATE FEDERASYONU 6.cı DAN SİYAH KUŞAK.
 • T.C. KARATE FEDERASYONU 5. KADEME TEKNİK DİREKTÖR ANTRENÖR BELGESİ.
 • VÜCUT GELİŞTİRME FEDERASYONU 2.ci KADEME ANTRENÖR.
 • WU SHU (KUNG-FU) 1 ci KADEME ANTRENÖR .
 • BOKS 1. ci KADEME ANTRENÖR
 • KİCK BOKS 1. KADEME ANTRENÖR.
 • KİCK BOKS ADAY HAKEM.
 • SPOR MASÖRLÜĞÜ (SPORCU EĞİTİM DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN)
 • AİKİDO VE KİCK BOKS TA ÇEŞİTLİ SERTİFİKALAR VE ÇALIŞMALAR
 • ULUSLAR ARASI KATA VE KUMİTE ORTA HAKEMİ.
 • 2006 W.S.K.F. AVRUPA MASTER’LAR AVRUPA ŞAMPİYONASI 3.CÜSÜ .
 • ÇEŞİTLİ ÜNİVERSİTELERDE VE GÜVENLİK ŞİRKETLERİNDE YAKIN SAVUNMA DERSLERİ.

                                                                                                                                                             ALİ DEMİRBAŞ